Hutten Metaal Yamaha Racing begint op 25 maart in Riola Sardo, Sardinie aan haar vierde seizoen in het EMX250 Kampioenschap.

In drie jaar tijd wist het team met Thibault Benistant en Rick Elzinga twee EMX250 titels in de wacht te slepen. Daarnaast pakten ze ook vorig jaar de Dutch Masters 250 titel. Om dit succes dit jaar verder te kunnen zetten, is het team al enige tijd in voorbereiding op het nieuwe seizoen. Alles wordt in het werk gesteld om de rijders van het beste materiaal te voorzien en ze de best mogelijke voorbereiding te bieden.

Wel heeft het team tijdens haar voorbereiding een flinke tegenslag te verwerken gehad door het wegvallen van hoofdsponsor Jumbo. Gelukkig heeft het team deze klap op kunnen vangen met extra ondersteuning van Yamaha Motor Europe en andere sponsoren zodat ze haar programma op een professionele manier verder kunnen zetten. ‘’Dit is inderdaad een grote aderlating voor de sport en voor ons team,’’ geeft teammanager Herjan Brakke aan. ‘’We hebben de afgelopen vijf jaren veel ondersteuningen mogen ontvangen van Jumbo en hier zijn wij Jumbo enorm dankbaar voor en willen hen hier enorm voor bedanken. We kunnen mede dankzij de hulp van Yamaha Motor Europe op een goede manier verder in 2023. Wij zijn Yamaha enorm dankbaar voor het vertrouwen, wat zij in ons hebben en de extra hulp voor 2023. Naast Yamaha zijn we ook al onze andere sponsoren enorm dankbaar. En als laatste natuurlijk Wim Hutten zelf. Wim is dé drijvende kracht achter ons fantastische team. Dankjewel Wim.’’

In de structuur binnen Hutten Metaal Yamaha Racing zijn wel een aantal dingen aangepast. Zo is Herjan Brakke aangesteld als teammanager. ‘’Klopt, ik ga dit jaar de rol van teammanager invullen. Dit is een leuke uitdaging voor mij. Heel erg veel zal er overigens niet veranderen want de afgelopen jaren werd het team al gemanaged door Frank Grolleman, Henk Zanting en ikzelf. Nu Henk Zanting het team heeft verlaten hebben we intern met ons huidige personeel de taken van Henk opgevangen.
Ik mag nu deze jongens aansturen en zal eindverantwoordelijk zijn voor alle team werkzaamheden. We hebben een jong en enthousiast team die positief ingesteld zijn, keihard werken en stappen willen blijven maken met het team. Het is fantastisch om dat te mogen managen.’’

Tot op dit moment verloopt de voorbereiding uiterst positief voor het team. Al enige tijd verblijft het team in Sardinie, waar naast de motortrainingen ook een heel fysiek programma is afgewerkt. ‘’We zijn op 21 januari vertrokken richting Sardinië voor onze ‘bootcamp’. Alle drie de rijders zijn druk bezig hun basis te leggen voor het seizoen. Tot nog toe verlopen de testwerkzaamheden en de trainingen naar behoren en zijn we tevreden waar we momenteel staan. In de aanloop op de eerste EMX250 wedstrijd in Riola Sardo zullen we beide wedstrijden van het Italiaans Kampioenschap rijden, op 5 maart in Lierop starten en op 19 maart de Dutch Masters of Motocross in Harfsen. En dan moeten we er klaar voor zijn!’’

Niet alleen aan de rijders wordt veel tijd besteedt maar ook het materiaal wordt tot in de puntjes verzorgd. Daarnaast is ontwikkeling van de motor continu bezig om de concurrentie voor te kunnen blijven. ‘’We hebben de afgelopen jaren top materiaal gehad mede dankzij de ondersteuning van Yamaha en de enorme drive van Frank Grolleman. Zoals iedereen, zijn ook wij altijd op zoek naar verbetering en we leren we van elk seizoen. Voor 2023 heeft Frank samen met Yamaha een nieuw concept bedacht en de test resultaten zijn veelbelovend. Momenteel worden de puntjes op de i gezet en gaan we tijdens de voorbereidingswedstrijden zien hoe de performance is.’’

Hutten Metaal Yamaha Racing komt dit jaar met twee jonge talenten (Ivano van Erp – Karlis Alberts Reisulis) en de ervaren Andrea Bonacorsi aan de start. Met deze line up moet het team weer mee kunnen vechten om de titel! ‘’Dit is ook onze doelstelling. We willen als team mee doen voor de EMX250 titel. Dit is hetgeen waar iedereen elke dag keihard voor werkt. De doelstelling voor onze rijders is om het maximale uit hun zelf te halen, mentaal zo sterk zijn dat ze altijd 100% kunnen en willen geven en genieten van het proces waar ze inzitten. Als ze dit bereiken zullen de resultaten volgen.’’

Op het moment dat de EMX250 kalender van dit jaar uitkwam, stond er geen Nederlandse wedstrijd op. Dit is onlangs gewijzigd waardoor er nu op 19 en 20 augustus een wedstrijd verreden gaat worden op het zandcircuit van Arnhem. ‘’Hier zijn we als team enorm blij mee, het is een soort van thuis Grand Prix voor ons waarin we iets terug kunnen doen voor al onze Nederlandse partners, als ook voor de motorsport in Nederland. Omdat we natuurlijk voor een groot deel van het jaar in het Buitenland wedstrijden rijden, is een extra wedstrijd in Nederland fantastisch. Arnhem is een goede baan voor ons en we gaan ervoor om hier hoog te scoren.’’

In de laatste drie jaar is Hutten Metaal Yamaha Racing er twee keer in geslaagd om de EMX250 titel te pakken en een Dutch Masters titel. Maar is het doel al bereikt voor het team of willen ze in de toekomst doorgroeien richting de MX2 klasse? ‘’We zijn blij met wat we in de laatste jaren als team neer hebben kunnen zetten. Dit is mede dankzij Henk, die nu helaas ons team heeft verlaten. Echter zijn we als team gemotiveerd om door te blijven groeien en ons te laten zien als een georganiseerd, gestructureerd en professioneel team waarin rijders en staff met plezier werken. We hoeven niet onder stoelen of banken te steken dat we de ambitie hebben om in de toekomst een top team te willen zijn in het WK MX2.’’

Alles ziet er veelbelovend uit voor het Nederlandse team in de EMX250 klasse. Op 25 maart zal het starthek voor de eerste keer vallen in Riola Sardo, dan weten we of het team haar favorietenrol van de afgelopen jaren opnieuw waar kan maken!

Fotocredits – Bavo

Dit bericht is gepost in EMX250. Bookmark de link.